Tarihteki En Ürpertici ve Sırrı Çözülmemiş 7 Olay


Tarih üzerinde birçok ilginç olaya sahip olduk. Fakat en ilginç, en ürperten ve sırrı hala bilinmeyen 7 olayı makalemizde sıraladık.

  1. Sahile Vuran Tamam Shud vakası. Tüyleri ürperten bu olayda cesedin kime ait olduğu bilinmiyordu. Avusturalya’da gerçekleşen bu cinayetin sonucunda ‘tamam shud’ yazısının Ömer Hayyam’ın bir şiirinin son dizesi olarak ‘tamamlandı’ anlamına geldiği tespit edildi. (1 Aralık 1948)
  2. Max Headroom Kaçak Yayını… Amerika’da oldukça zor olmasına ve maliyetli olmasına rağmen popüler Mx Headroom maskesi takan bir adamın 88 saniye boyunca televizyon yayınına sızmış olması. Olayı sorumlusu çözülmedi. (22 Kasım 1987)
  3. Ölü Adamın yaşaması! The Beatles grubunun basçısı olan Paul McCartney 1966’da hayatını kaybetmiştir. Fakat grubun popülarite kaybetmemesi açısından grup üyeleri Paul’a benzer birini bulur. Bunun kesin açıklaması olmasa da fotoğraflar, albüm kapakları ve şarkı sözlerinde kanıtlanmıştır. Bir şarkıda tersten çevrildiğinde sözler Paul is a dead man, miss him, miss him olarak yansıyor.
  4. UVB-76 istasyonu. Yayında arralıklala harfler ve hecelerden oluşan mesajlar veriliyor ve ara sıra alt sesten insan sesleri geliyor. Fakat radyonun başında insan olup olmadığına dair kesin bir çözüm yoktur.
  5. Uzaydan gelen WOW! Mesajı.
  6. Hazreti Meryem’i gören 3 çocuk Fatima olayı. Okunduğunda cidden tüyleriniz ürperecek.
  7. Ourang Medan. Tüm mürettebatı, köpek de dâhil olmak üzere ölü bulunan gemi. Sırrı asla çözülemeyen ama uzaylı saldırısı olduğu tahmin edilen bu gemide tüm mürettebat yüzü güneşe dönük elleri havada ve yüzünde korku ifadesi ile bulunmuştur. Gemiden acil koduyla iki çağrı gelmiştir. Birincisi kaptan dâhil herkes öldü, ikincisi ise ölüyorum…

Like it? Share with your friends!

0
, 0 points
What's Your Reaction?
Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarihteki En Ürpertici ve Sırrı Çözülmemiş 7 Olay

Giriş Yap

Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video