Ben Bunu Yanlış Mı Biliyormuşum Dediğimiz Bilgiler


Doğru sandığımız, aslında yanlış olan bilgilere bir baksak fena olmaz galiba. Her sene aslında öyle değilmiş, dediğimiz milyonlarca bilgi var. Bunlardan bazıları şöyle:

  1. Sushi Japonca çiğ balık anlamına gelir, kim dedi? Öyle bir şey yok güzel kardeşim. Onun kelime anlamı ekşi pirinçtir.

  1. Bize yıllarca devekuşlarının bir şeyden korktukları için başlarını kumlara gömdüğü söylendi. Oysa durum pek öyle değil. Onların tek niyeti yavrucakları olan yumurtalarını kuma gömmek. Yumurtaları kontrol etmekten eğrilmiş canlarım benim.

  1. Akıllı telefonlarınızı gece şarjda bıraksanız da bir şey olmaz canım benim. Pil dolduğunda zaten elektrik akımı kesilir. Tak fişe, uyumana bak.

  1. Atmosfere giren her meteoru bize alev topu diye anlattılar; ama yok yahu, dünyaya düşen bazı meteorların üzerinde hala buz tabakası olduğu gözlemlenmiş.

  1. Güneş sisteminde dokuz gezegen biliyorduk biz; lakin garibim Pluton gezegen özelliği taşımadığı için 2006 yılında dışlanmış. Sistemde sekiz gezegen var. Bunu bilmemek ayıp olur. Yanlış bilgiyle bu yaşımıza kadar geldik. Fen Bilgisi kan ağlıyor.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ben Bunu Yanlış Mı Biliyormuşum Dediğimiz Bilgiler

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video