Bir Kadının En Temel 7 Makyaj Malzemesi


Bir kadın herhangi bir davete katılmak için ya da en basit anlamıyla kendini daha iyi hissetmek için kendine özen göstermek ister. Bunu da en başta doğru ya da yanlış da olsa makyaj yaparak gerçekleştirir. Bir kadın için gereken en temel makyaj malzemelerine bir bakalım.

  1. Fondöten

Olmazsa olmaz gibidir. Gün içinde daha aydınlık bir görünüm, daha hoş bir ifade için kullanılan bir üründür.

  1. Kapatıcı

Fondötenin yetersiz geldiği ve bunun dışarıdan fazlaca belli olduğu bölgelerin kamufle edilmesi için birebirdir. Tabi abartıp pandaya da benzememek gerekir.

  1. Rimel

Gözleri öne çıkarmada en temel makyaj malzemesi olma özelliğine sahiptir. Birçok çeşidiyle acaba hangisini alsam diye düşündürten belli başlı ürünlerden biridir.

  1. Allık

Mevsimine göre tonlarının değişim gösterdiği çok sürünce dayak yemiş havası veren nadide bir makyaj malzemesidir. Hatta evde az sürdüm sanırsınız ama açık havada allık paletini yanağınıza yapıştırmışsınız gibi olabilir aman dikkat.

  1. Eyeliner

Tüm göz çeşitleri için farklı şekillerde çizilmesi gereken, iki göz üstündekinin de eşit olması şart olan sürümü zor bir makyaj malzemesidir. Kıvamında ve düzgün uygulandığında kusursuz bakışlarınız olacaktır.

  1. Ruj

Milyonlarca renk seçeneğiyle bir rengin bile onlarca tonundan oluşan ruj çeşitleri de mevsimlere göre farklılık gösteriyor. Azı karar çoğu zarar olabilen bir malzemedir.

  1. Göz Farı

Gündüz için ayrı gece için apayrı hallere girmek için uygulanan simlisi, normali, matı vb. birçok çeşidi sayısız renk seçeneğiyle çoğu kadının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

What's Your Reaction?

Süper Süper
2
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Kadının En Temel 7 Makyaj Malzemesi

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video