Buralara Gitmek Yürek İster


Bazı yerler çok gizemli. Paranormal olaylara inanan da var, inanmayan da. Bildiğimiz bazı yerlerde açıklanamayan olayların olabileceği gerçeği. Türkiye’de de böyle yerler olduğunu hepimiz az buçuk biliyoruz.

  1. Harput: Elazığ Harput’ta M.Ö. 2000 yıllarından kalma bir antik kent var. İnanışa göre burada kötücül bir varlık yaşıyor. Kamos adındaki varlık, söylentiye göre yalnız yaşayan insanlara musallat oluyor ve onların çarpılmalarına ya da ölmelerine sebep oluyor.

  1. Havran Esrarengiz Mağara: Mağaranın içinde insan kemiklerinin olduğu rivayet ediliyor. İçeri bir koyun girmesi sonucunda, koyun geri gelmiyor ve hatta koyunun ardından içeri giren olursa o da geri dönmüyormuş. Bu nedenle hayvanlar otlatılma sırasında buranın yakınından bile geçmiyormuş.

  1. Cevahir Bedesteni: İstanbul kapalı çarşıda yer alan bu bedestenin bir yerinde, farklı boyuta geçiş varmış. Hatta ezoterik tarikat üyeleri zaman zaman bedestene geliyormuş.

  1. Sakarya Büyülü Köy: İnanışa göre 1921 yılında köyde açıklanamayan olaylar gerçekleşmeye başlamış ve köyde bulunan 117 hane buradan kaçmış. O günden beri Azem büyüsünün yapıldığına inanılan köye kimse uğramıyormuş.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buralara Gitmek Yürek İster

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video