Daha Önce Hiking Yaptınız Mı?


Hiking, günübirlik yapılan doğa gezileri anlamına gelir. E bu bildiğimiz trekking diyorsanız yanılıyorsunuz canlar. Şu modern hayat sizi yorduysa, bu bilgiler tam size göre olacak.

  1. Hiking genel olarak önceden belirlenmiş dağ, göl, orman gibi yürüyüş alanlarında gerçekleşir.

  1. Kendi içinde zorluk dereceleri vardır. Yeni başlayanlar için birinci derece olan ilk etap ortalama 2 saat sürer. Eğim ve çıkışlar daha azdır.

  1. Zorluk derecesi ikide 300 metreyi geçmeyen çıkışlar 3,5 saat sürer. Üçüncü derecede 500 metre çıkışlar ve 5 saatlik bir performans sizi bekler.

  1. Ay ben şahaneyim, derseniz sizi zorluk derecesi dörde alalım. Burada 700 metreyi bulan çıkışlar ve 6,5 saatlik bir program sizi bekler. Sizi kesmediyse beşinci aşamada zorlayıcı ormanlık alanlar, patikası yollar sizi bekler. 6 ile 8 saat süren bu aşamada 1500 metreye kadar olan çıkışlar sizi epey hırpalayabilir.

  1. Trekking yapanlar çadırlarda kalırken, hiking yapanlar gün sonunda evlerine döner. Trekking biraz daha zor ve kapsamlı olmakla birlikte komplikedir.

  1. Bu sporu yaparken yağmur ve su geçirmeyen rahat kıyafetler ve dayanıklı yürüyüş ayakkabılar seçmeyi unutmayın. Yolda başınıza neler gelir, bilinmez.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Önce Hiking Yaptınız Mı?

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video