Dünya’da ki En İlginç 7 Anaokulu


Okul öncesi eğitimin öneminin en üst düzeyde olduğu günümüzde, yurtdışında yer alan sıra dışı ve farklı anaokullarını bir arada görelim.

  1. Markeprand Orman Anaokulu; Danimarka’da yer alan bu ana okul tamamen doğayla iç içe şekilde eğitim veriyor.

  1. Fuji Anaokulu; Tokyo’da yer alıyor ve tamamen özgürlük bağımsızlık üzerinde tasarlanmış bir ana okul olarak çocukların tamamen şeffaf ve özgür, bağımsız olduğu bir ortamda eğitim veriyor.

  1. Little Learners; Avustralya da ki bu okulun en önemli ve en farklı özelliği her mevsim açık havada öğle uykusu uygulamasının olması, bu sayede çocukların daha sağlıklı olduğu da kanıtlanmıştır.

  1. Robin Hood Bande; Berlin’de bir orman anaokulu ve çocuklar günlerini hep ormanlık yerlerde geçiriyor. Böylece doğa onların evden sonraki ikinci evleri oluyor.

  1. Yüzen Okullar; Nijerya’nın Dünya’nın yoksulluk sıralamasında ilk 10’da yer almasından dolayı Nijerya’da ki kişiler okul inşa etmek için ne zaman ne de para harcamıyorlar. Onun yerine yüzen okullarla eğitim gerçekleştiriyorlar.

  1. Egalia Anaokulu; İsveç’te yer alan bu okulun en önemli farkı cinsiyetçilikten tamamen arınmış olmasıdır. Oyuncaklar, kitaplar, çocuklar arasındaki diyalogların hepsi cinsiyetçilikten arınık vaziyette. Okulda kız-erkek demek yok, arkadaş ya da çocuk kelimeleri kullanılıyor.

  1. Yeşil Okul; Bali’de bulunan bu okul tamamen doğanın içinde ve tüm her şeyiyle doğa ile bütünleşen, sadece doğada yer alan malzemelerin kullanıldığı, doğanın eğitime eşlik ettiği özel anaokullarından birisidir.

What's Your Reaction?

Süper Süper
40
Süper
Sinirli Sinirli
88
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
35
Ağlarım
Sevdim Sevdim
40
Sevdim
Aşk Aşk
120
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
32
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
320
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya’da ki En İlginç 7 Anaokulu

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video