Dünyanın En Tehlikeli 5 Havaalanı


Havaalanları, hızlı ulaşım anahtar alanları. Bazı havaalanları zorlu teknik koşulları nedeniyle hayli riskli. Tercih eder misiniz, bilemiyoruz.

  1. Qamdo Bamda Havaalanı, Tibet: Burada, yüksek irtifadan dolayı uçakların havalanması zordur. 5 km uzunluğunda kısa bir pist vardır.

  1. Cebelitarık Uluslararası Havaalanı, Cebelitarık: Günde ortalama 7 uçağın inip kalktığı alan ile kentin ana caddesi kesişiyor. İniş ve kalkışlarda cadde trafiğe kapatılıyor. Bu nedenle pilotun, piste iner inmez frene basması gerekir. Ters rüzgar ve türbülanslar da epey etkili.

  1. Princess Juliana Uluslararası Havaalanı, Saint Martin: Burada, şimdiye kadar 3 uçak kazası meydana geldi. Uçaklar kumsala sadece birkaç metrede geçiyor. Sadece özel sertifikalı pilotlar burada uçak kullanabiliyor. Pist mesafesi oldukça kısa. Bu nedenle pilotlar tekerlerini kumsalın üstündeyken açmak durumunda kalıyor.

  1. Lukla Havaalanı, Nepal: Nepal’in doğusundadır. 2900 m yüksekliktedir. Havaalanının bir tarafı 1000 metrelik uçurum, diğer tarafı devasa bir dağla çevrili.

  1. Juancho E. Yrausquin Havaalanı, Sava Adası: Karayipler’de 13 km ölçümü olan Saba Adası’ndadır. Pistin iki ucunda da deniz vardır. Aynı zamanda etrafında yüksek tepeler bulunur.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Tehlikeli 5 Havaalanı

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video