Dünyanın En Yüksek 7 Binası


Günümüzde yüksek yapılar bir çok şehrin turizmini etkilemektedir. Şehrin siluetini değiştiren ve birçok turist çeken bu yapılar gün geçtikçe çoğalmaktadır.

  • Burj Khalifa: Dubai’de bulunan 828 metre yüksekliğindeki yapı dünyanın en yüksek binasıdır. Toplam 163 katlı yapı aynı zamanda 122.katındaki en yüksek restoranı, 144.katında ki en yüksek gece klübü, 158.kattaki en yüksek camisi ile dünyanın enleri arasına girmiştir.

  • Shanghai Tower: Çin’de bulunan yapı 632 metre yükseliğindedir. Çin’deki en yüksek yapıdır. aynı zamanda 105-109 katlarındaki otel ile dünyanın en yüksek oteli ünvanına da sahiptir.

  • Abraj Al Bait: Mekke’de bulunan yapı 601 metre yüksekliğindedir. Hac zamanı ulaşım ve konaklamayı kolaylaştırmak için yapılmıştır.

  • Ping An Finance Center: Çin’de bulunan yapı 599 metre yüksekliğindedir. Yapım aşamasındayken dünyanın en yüksek binası olması amaçlanan yapı uçuş güzergahında olduğundan 599 metre ile dünyanın en yüksek finans merkezi olarak bırakıldı.

  • Lotte World Tower: Güney Kore’de bulunan yapı 544.5 metre yüksekliğindedir. Seul manzarasını en yüksek yerden cam seyir teras ile izlenebilmesi birçok insanı Güney Kore’ye çekmiştir.

  • One World Trade Center: New York’ta bulunan yapı 541 metre yüksekliktedir. Bu yapı ikiz kulelerin bulunduğu alana yapılmıştır.

  • Guangzhou CTF Finance Center: Çin’de bulunan yapı 530 metre yüksekliğindedir. Yapı büyük bir park ve alışveriş merkezi barındırmasıyla şehre canlılık katmaktadır.

What's Your Reaction?

Süper Süper
1
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Yüksek 7 Binası

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video