En Sağlıklı Ama Tadı En Kötü 7 Sebze


En Sağlıklı Ama Tadı En Kötü 7 Sebze

Keşke çikolata sağlıklı bir sebze olsaydı değil mi! Ama ne yazık ki tadı ennnn berbat olan sebzeler en sağlıklıları oluyor. Üstelik bunları sek yersek daha da faydalı. Gel gör ki sek yemek de imkânsız ötesi. Neyse ki bazıları katlanılabilir oluyor. İşte sizlere bana göre yemesi işkence gibi olan en sağlıklı 7 sebze…

  1. Soğan… Tabiki de en faydalısı olarak sırayı kimseye vermeyen soğan, ağzımızdan 3 güne kadar kokusu ve tadıyla birlikte kalmayı başarıyor. Ama kuru fasulyeyle iyi gitmiyor da değil hani 🙂

2. Havuç… Bak havuç çok masumane bir sebze. Tadı da o kadar kötü değil. Gözlere ve dişlere bir sürü faydası var. Çocuklarınıza bol bol yedirin.

3.Lahana… Sağlık kulvarında yapraklı sebzelerin başını çekiyor. Vitamin ve mineral konusunda oldukça zengin…

4. Brokoli… Ben önceden hiç sevmezdim. Ama haşlayıp yoğurtlayarak yiyebilirsiniz. Hem sağlıklı hem de zayıflamak için etkili.

5.Sarımsak… Vöhhhh

6.Balkabağı.. Yahu adı bu kadar tatlı olan ama tadı bu kadar kötü olan bir sebze olamaz. Adı tadı başka ama sağlık konusunda en faydalı besinlerden biri… A, B ve C vitaminleri yüksek dozda içerisinde barındırıyor. Bunun yanı sıra magnezyum açısından zengin. Sindirimi kolaylaştırıyor ve lif açısından oldukça cömert.

7.Maydanoz, roka… Salatanın içerisine karıştırarak yiyebilirsiniz. Tadını seven birçok insan var. Detoks için kullanabilir ve tok kalmak için yiyebileceğiniz en güçlü sebzelerdir.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Sağlıklı Ama Tadı En Kötü 7 Sebze

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video