En Tehlikeli 7 Element


  1. Berilyum (Be)

Berilyum, oldukça kötü özelliklere sahip. Berilyum tozu insanlar için öldürücüdür. Solunduğunda bile tedavi edilemeyen berylliosis hastalığına sebep olur. Birinci derece kanserojendir.

  1. Flor (F)

Flor, soluk sarı bir gazdır. Aşındırıcı, patlayıcı ve yüksek derecede zehirlidir.  Milyonda sadece 25 parça flor konsantrasyonu potansiyel olarak öldürücüdür.

  1. Cıva (Hg)

Cıvanın zehirli nitelikleri vardır. Cıvayı tehlikeli yapan şeylerden biri deriden emilebilmesidir. Aynı zamanda çabucak buharlaşır ve solunması tehlikelidir. Nörolojiktir etkileri vardır.

4 Arsenik (As)

Arsenik, klasik zehirler arasında yer alır. Suikast için yemeklere katılan zehirlerden biridir. Birkaç saat içinde öldürebilir.

  1. Sezyum (Cs)

Süper reaktif metal olan sezyum, kendiliğinden patlayabilir. Az bir hava bile sezyumun alevlere dönüşmesi için yeterlidir. Su ile bile patlayabilir!  Oldukça toksik ve hafif radyoaktiftir.

 

  1.  Polonyum (Po)

Polonyum, tek başına ölümcül bir unsur olmasa da insanlar tarafından kullanılan en etkili zehirlerden biridir. Polonyum-210, siyanürden 250 bin kat daha toksiktir. Bu toksisite doğada radyoaktiftir. Bir gram polonyum 210, 10 milyon insanı öldürebilir.

  1. Plütonyum (Pu)

Plütonyum, yüksek derecede radyoaktif olmasının yanı sıra diğer ağır metaller gibi toksiktir. Havaya salınan 500 gram plütonyum tozu yaklaşık 2 milyon insanı öldürebilir.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Tehlikeli 7 Element

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video