Erken Uyanmak İçin Yapılacak Taktikler


Erken Uyanmak İçin Yapılacak Taktikler

Hayatın bize yaptığı en büyük işkencelerden biri de erken uyanmaktır. Belki bunu biz işkence haline getirdik ama gidilecek bir işin olması ve bunu erken bir saatte yapacak olmak Çin işkencesini bile solda sıfır bırakır net. Erken uyanmak istiyor ama uyanamıyorsanız bir de şunları deneyin bakalım yardımcı olacak mı?

  1. Öncelikle ‘nasıl kalkıcam’ psikolojisine girmeyin. Totonuz mecbur zaten kalkacaksınız. Kaleyi geceden yıkmaya başlamayın. Zaten sabah uyandığınızda yıkılacak o kale.

2.Telefonunuzun saatini bir kez kurun. Yani bi 06.00’a bi 06.15e bi 06.30a kurmayın. Bu sizi uykuya daha çok bağlayan bir durumdur. Bu nedenle tek bir saat kurun ve kendinizi ‘nasıl kalkıcam’a değil de ‘saat çaldığı gibi uyanmam lazım’a programlayın.

3. Kurduğunuz saati uzağınıza koyun. Böylece kapatıp uyumaya devam etmeyeceksiniz.

4.Ayrıca kurduğunuz saati uzağınıza koyarsanız kalkıp kapatmak zorunda olduğunuz için otomatik olarak kalkmak zorunda da olacaksınız.

5.Eğer geç uyuyorsanız sabahı kafaya takmayın. Saatin geç olduğunu düşünüyorsanız asla saate bakmayın. En etkileyen yollardan birisi de ‘saat kaç oldu asla yarın kalkamam’.

6.Gece yattığınızda telefonunuzu uzak tutun. Stalklama işini sabaha bırakın.

7.Uykunuzun gelmesi için kitap okuyun. Böylece gözleriniz yorulacak ve uyuyacaksınız. Sabah da kurduğunuz saate hop diye kalkacaksınız.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erken Uyanmak İçin Yapılacak Taktikler

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video