İşte Grunge Takılmanın Yolları


h1

Artık Grunge’ın, 90’ların en çok tercih edilen tarzının kalmadığını düşünebilirsiniz; ancak böyle bir şey yok. Tam tersine, 2010’dan sonra grunge tarzının biraz daha ön plana çıktığını görebilmekteyiz. Ve eğer siz de bu tarzı seviyor, kendinizi daha cool hissediyorsanız sadece sokakta değil iş hayatınızda, ofiste de grunge takılabilirsiniz. Nasıl mı, hemen okuyalım.

Kılık Kıyafet

Tıpkı gençliğinizde olduğu gibi, granclığı korumanın temeli ayakkabıdan başlıyor. İş kostümümün altına uygunsuz kaçar diye canınızı sıkmayın. Üst yönetim üyeleri, döpiyeslerinin altına striptizci topuğu giymek konusunda sakınca görmüyorlarsa siz de gayet postal, baldır botu, maryjane, rugan olmayan loafer giyebilirsiniz. Önemli olan özellikle feminen olmaması. Pat pat babet, tak tak kedi topuğu cool’luğunuza yakışıyor mu hiç?   (Tabi yanlışlıkla herkesi memnun etmeye çalışıp topuklu caterpillar tarzı birşey giymeyin de)

h2

 

Toplantı, Sunum, Mail, Gün Akışı

Toplantılarda heyecanınızı asla belli etmeyin. Yüzünüzde hep düşünceli fakat mesafeli bir ifade olsun. Sunumlarda degrade fonlar, gölgeli yazı karakterleri, hareketli geçişler kullanmayın. Motivasyon amaçlı bir powerpont hazırladıysanız entegre edeceğiniz özlü sözleri potansiyel sevgiliye playlist hazırlama özeniyle seçin. Maillaşırken karşınızdaki her seferinde hislerini ‘Sevgiler, Svg’ formatlarında deklare etmek konusunda ısrarcıysa ve ona karşılığında aynısını yazıvermek hayatınızı önemli ölçüde kolaylaştırabilecek olsa bile cool’luğunuzu asla bozmayın.

h3

 

Kahve ve öğle aralarında herkesle toplaşıp gülüşmeyin, 2 günde bir biraz ayrıksı durun, plaza rüzgar tünellerine karşı meydan okuyun, melankolik şekilde bir sigara için, mümkünse tütün sarın.
h4

 

Masa ve Oda Düzeni

İşyeriniz masa ve odanızda kişisel aksesuarlara yer veriyorsa işte kutsal mekanınız, işte sahneniz. Yığın belgesel ve konser DVDlerini, asın posterleri, çağırın yan odayı statüs toplantısı yapmaya, sonra da kedi gibi sakin sakin belli edin aslında kim olduğunuzu.

h5

 

Toplu Ekip Ulaşımı Okazyonları ve Servis

İşte günün en güzel vakti… sizin için duble güzel olsun. Hiç kimseyle konuşmak zorunda kalmadan iç grancınızı tamamen serbest bırakıp gerçek kendinizi haykırma fırsatınız geldi çattı. Şöförle paylaştığınız sessiz ve saygılı bağınızından yararlanarak, servisin radyo kontrolünü 96 frekans civarına getirmeniz yeterli. İşte eski dostlar, işte anlam, işte iç benliğe kavuşma, işte kariyeriniz için verdiğiniz ödünlerin bittiği an.

h6

Kaynak: vasisdas

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşte Grunge Takılmanın Yolları

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video