Kadınların Bakım ve Makyaj Yapmasının 7 Sebebi


Kadınların Bakım ve Makyaj Yapmasının 7 Sebebi

Bir algı var ‘Kadınlar erkeklere güzel görünmek için makyaj yapıyor.’ diye. Tam olarak öyle değil. Bunu şöyle açıklayayım: erkeklere güzel görünmek de bir sebeptir amma ve lakin bu sadece ‘kendime’ cevabında kesişen ortak yollardan yalnızca bir tanesidir.

  1. Kadınlar bakım yapar, çünkü gün boyu ayakkabının içinde olan ayakları topuklardan nasır olmaya başladığında erkekler kadar rahat yollarına devam edemezler.

2.Kötü kokmak kimse istemez ama her bayanın mutlaka ‘güzel’ kokma gibi bir doğrusu vardır. Gün boyu yol, ofis, kahve, sigara derken tüm kokular saçlara ve kıyafetlere sinerse ikinci gün giyilmez onlar.

3.Güzellik demek sadece makyaj demek değildir. Kadınlar yorgunluğu yüzlerinde sakal olmadığından dolayı gizleyemez. Bu yüzden gece salatalık kabuğu, sabah da gözaltı kapatıcısı kaçınılmazdır.

4.İki kadından birisi kendisiyse ve ‘ne kadar güzelsin’ cümlesini duyuyorsa diğer kadın hasedinden çatlasın diye süslenebilir. Dünyanın en güzel iltifatı değil mi yaaaa??

5.Sağlıklı ve ışıl ışıl bir ciltle çevredekilerin odak noktası olmaya bayılırlar. ‘Gözüne ne sürdün? Kirpiklerin çok hoş? Gözaltı koyulukların için hangi bakımı kullanıyorsun?’

6.Tepeden tırnağa kusursuz olduklarını göstermek için çantalarında taraktan tutun, törpüye kadar ne ararsanız bulabilirsiniz. Çünkü güzellik kalp kadınlar.

7.Son olarak en başta bahsettiğimiz gibi altında birçok neden vardır ama tüm yollar bir kapıya çıkar. ‘Kadınlar Bakım ve Makyajı Sadece Kendilerini Mutlu Etmek ve İyi Hissetmek İçin Yapar’ nokta:)

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınların Bakım ve Makyaj Yapmasının 7 Sebebi

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video