Kişisel Bakım Ürünlerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Yapılacak 7 Tavsiye


Kişisel Bakım Ürünlerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Yapılacak 7 Tavsiye

Adı üstünde, kişisel bakım ürünleri… Hem onlarca para veriyoruz hem de çabuk öldürüyoruz. İşte bu ürünlerin ömrünü daha uzun hale getirmeniz için yapabileceğiniz 7 tavsiyemiz var.

  1. Öncelikle her gün kullandığımız saç tarağı. Tarak dişlerinden saçlarınızı temizleyerek ılık su dolu bir kaba bebek şampuanı koyun ve bu kabın içerisinde temizleyin. Gerekirse bir süre bekletin.

2.Far, pudra, aydınlatıcı, allık ve dudak fırçalarınızın temizliği. Öncelikle zeytinyağı içerisinde bir gün kadar bekletin. Daha sonra yine bebek şampuanı ve ılık su ile birlikte güzelce yıkayıp kurutun.

3.Makyaj süngerleriniz. Makyaj süngerlerinizin temizliği için bildiğiniz Hacı Şakir sabununu bir güzel alın ve ıslattığınız süngeri kendi rengine gelene kadar avuçlarınızın içerisinde yıkayın.

4.Makyaj malzemelerinizi uzun sürede kullanabilmeniz için gruplara ayırın. Farlarınız, rujlarınız ayrı yerlerde olsun. Sık kullandığınız malzemelerinizi de elinizin altında bulundurursanız ‘aman efendim şuyum nerde, yok buyum kayıp’ demeyin.

5.Malzemelerinizi gruplandırmanızın bir diğer faydası ise son kullanma tarihine dikkat ederek kullanmanız olacaktır.

6.Kuruyan rimelleriniz için de bir yöntemimiz var. Bu yöntem ise zeytinyağı, bademyağı gibi besleyici yağlardan bir iki damla damlatarak gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edersiniz.

7.Son olarak kuruyan ojelerimiz var elbette. Cıvıl cıvıl renklerine kanarak çeşit çeşit alıyor ve sonra farkında olmadan kurutuyoruz. Ama atmıyoruz. Ne yapıyoruz? Piyasada satılan oje incelticilerden alıyoruz. Bir iki damla ojenin içerisine damlatıyoruz. İyice çalkalayarak kullanmaya devam ediyoruz.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel Bakım Ürünlerinizin Ömrünü Uzatmak İçin Yapılacak 7 Tavsiye

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video