Makyaja Yeni Başlayanlar İçin 7 Makyaj Malzemesi


Makyaja Yeni Başlayanlar İçin 7 Makyaj Malzemesi

Makyaj yapmak çok basit görünse de aslında önemli bir durumdur. Ten rengine uyumdan, yüze yakışan makyaja kadar birçok tekniği vardır. Ama siz eğer makyaja yeni başlıyorsanız hemen teknik olayına girmeyin. Çünkü allıkları sürelim derken suratınıza yumruk yemi gibi yapıyorsunuz kendinizi. Güzelliğinize yazık. Herkes gibi ben de doğal güzelliği savunanlardanım. Ama bunun yanı sıra asla makyaja karşıyım cümlesini kurmuyorum. Az makyajla dışarı çıkmak da mümkündür. Gelelim makyaja yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı sağlayan ve olması gereken 7 malzemeye…

  1. Cilt tipinize uygun makyaj bazı… Makyajın sabit kalmasını sağlar.

2.BB Krem. Bakın fondöten demiyorum BB diyorum. Son zamanlarda alıp başını götürdü ama hem cildin hava almasını hem de tüm cildin eşitlenmesini sağlıyor. Makyaj süngeri ile iyice yedirin. Yoksa yanlarda kalıntılar kalıyor ve koyuluk bırakıyor.

3.Hadi yine iyisiniz nasıl kullanmanız gerektiğini de söylüyorum J Allık, ama simsiz olsun. Flash patlamış gibi dolanmayın. Fırçanıza allık alın ve üzerini üfledikten sonra suratınızı J şekline getirerek elmacık kemiklerinizin üzerine sürün.

4.Beyaz göz kalemi… Göz makyajı konusunda hemen profesyonel olamayacağınız için beyaz göz kalemi kullanmanız idealdir. En azından iri görünmesini sağlayacak.

5.Kirpik makası ve rimel… Siz siz olun günlük takma kirpik olayına hiç girmeyin. Ya ipek kirpik yaptırın ya da kirpik makası kullanın. Gözünüzü kıstırmazsanız sıkıntı yok.

6.Dudak çevresi için rujunuza uygun dilediğiniz kadar lipliner alabilirsiniz.

7.Makyaj temizleme suyu mutlaka olsun. Islak mendille silmeyi aklınızdan geçirmeyin. Çünkü makyaja alışan cilt temizlenmeye ihtiyaç duyar. Eğer temizlenmezse de cilt sorunları oluşumuna etki eder.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin 7 Makyaj Malzemesi

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video