Mutlaka Gezilmesi Gereken 7 Müze


Mutlaka Gezilmesi Gereken 7 Müze

Aslında 7 müze ile sınırlamamak gerekiyor… Çünkü ülkemizde gezilmesi gereken birçok müze bulunuyor. Ama ‘mutlaka’ ile sınırladığımızda 7 adet müze önerimiz var. Müzeleri seven bir yapınız varsa işte bu müzelere mutlaka uğrayın…

  1. Ayasofya Müzesi. Buram buram tarih kokan, içine girdiğinizde tüylerinizi ürpertecek büyüklükte olan bu müze İstanbul’da bulunuyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak müzesi olan Ayasofya Bizans İmparatoru Birinci Jüstiyen tarafından inşa ettirilmiştir.

2.Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı da İstanbul’un görkemli müzelerinden…

3.Ankara’da bulunan Etnografya Müzesi… Kurtuluş Savaşı dönemlerinde Cuma namazının kılındığı Namazgâh tepesine kurulmuştur.

4.Konya’da bulunan Mevlana müzesi…

5.Aya İrini Müzesi. Kiliseye olarak Bizans döneminde inşa edilen bu şaheser hiçbir değişime uğramadan günümüze gelmiştir. İçerisinde eski silahlara ve eski eserlere dair görseller bulabilirsiniz.

6.Atatürk ve Kurtuluş Müzesi… İçerisinde Atamızın kullandığı eşyalar, giydiği kıyafetler ve okuduğu kitapların yanı sıra Büyük Taarruz ve Çanakkale Savaşı’na dair yapılan panorama müzesini görebilirsiniz.

7.Ulucanlar Cezaevi Müzesi… Gittiğinizde tüm acıları ve tüm mahkûmlukları iliklerinize kadar hissedebileceğiniz ve hatta gözyaşı dökebileceğiniz bu müzede tüylerinizin ürperdiğini göreceksiniz. Mutlaka ama mutlaka gitmenizi öneriyoruz.

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gezilmesi Gereken 7 Müze

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video