Oyun Dünyasının En Karizmatik 10 Kahramanı


Herkesin belli bir dönemde oyun oynamışlığı olmuştur. Hatta yaşı 30’a gelip halen oyun tutkunları olanların buralarda yazılarımızı okuduklarını da biliyoruz. Oyunun yaşı olmadığı kesin, bir tutku meselesi. Ve bu tutkuyu dibine kadar yaşayanların hayranlık duyduğu kahramanlar, karakterler vardır. Biz de oyun dünyasındaki en karizmatik 10 kahramanı bir galeri içine sığdırdık.

1. Dante – Devil May Cry

o1

Yaşının kaç olduğunu bilmediğimiz bu hoş yakışıklı, bir Nephilim, yani melek ve şeytan kırması. Annesinin intikamının peşinde iblis avlayarak hayatını sürdüren Dante, aynı zamanda bir espri anlayışına sahip olmasıyla beraber takdir topluyor.

2. Link – Legend of Zelda

o2

Legend of Zelda’nın protagonisti Link, kılıcını kuşanıp dağlarda bayırlarda şatolarda bazen flüdüyle, bazen oklarıyla Prenses Zelda’sını kurtarmak için yollara düşen maceraperest bir karakter. 1986 senesinde ilk olarak 16 bit olarak hayatımıza girdiği için tipini o zaman çok anlamamıştık ama ilerleyen senelerde onun da hoş bir bey olduğunu kanıksadık. Müzikle arası iyi, sahne ışığı var.

3. Zack Fair – Final Fantasy 7

o3

Her ne kadar sadece flashback’lerde ortaya çıkan ve oynanamayan bir karakter olsa da, kendisi askerliği kebap olsun diye uğraşmamış 1. sınıf bir asker ve onuruyla dövüşen bir kahramandır. Flörtöz kişiliğiyle bilinir, çıkma tekliflerinden hiç çekinmez. Aerith’in ilk aşkıdır.

4. Nathan Drake – Uncharted

o4

Tasarlanırken Johnny Knoxville, Harrison Ford ve bir çok pulp romandan ilham alınarak tasarlanan Nathan Drake, aslında sıradan bir adam ve olaylara sarkastik ve şakacı yaklaşımlarıyla doğal bir tavra sahip. Düşündüğünü söyler, aklındakini harekete geçirir, bu da onu Die Hard’ın John McClane’i neyse, Uncharted’ın osu yapar.

5. Gelu – Heroes of Might and Magic

o5

Yarı insan, yarı Vori-elf Gelu, Might and Magic aleminin iç gıcıklayıcı kahramanlarından bir tanesi olup, Erathia’nın gerilla hareketini yönetir. Altındaki keskin okçuları ve dominatör kıyafetleri, onun hikayesini, tıpkı Christian Grey’in hikayesini merak eden Anastasia gibi, daha da merak etmemize yol açıyor.

6. Kratos – God of War

o6

Yunan mitlerine göre, ya Pallas ve Styx’in oğludur, ya da insanların yaratıcısı Prometheus’u dağa zincirleyen ve ciğerinin her gün kargalara yem olmasını sağlayan titanın ta kendisidir. God of War evreninde ise, anti-kahramanın tekidir ve Yunan tanrılarını bir bir bitirmeye yemin etmiştir. Hayvan adam fantezilerini boşa çıkarmayacak kaslı bir et yığını.

7. Leon S. Kennedy – Resident Evil

o7

Kennedy ailesindenmişçesine bir çekiciliğe sahip beyaz tenli ve karizma sahibi Leon, eskinin polis memuru, şimdininse ajanıdır. Ada’yı kaybettiğinde Ashley Graham’a “O asla vazgeçemeyeceğim bir parçam olacak” tarzı beyanlarıyla, kafası karışık çekiciler arasında yerini aldı. Hemen kafasının karışıklığını düzeltesesi, ultimatom veresi geliyor insanın.

8.  John Marston – Red Dead Redemption

o8

Annesinin bir fahişe ve babasının da muhtemelen onun pezevengi olması gibi feci aile travmalarından gelen John Marston, evli ve çocuklu olmasına rağmen, kötü çocuk vaybıyla ve pis kıyafetleriyle şeytan tüyüne sahip bir karakter. Vahşi ve kokuyor.

9. Sam Fisher – Splinter Cell

o9

Atletik yapılı ve yürekleri bir hoş eden sesiyle çok fazla kadınla kızla işi olmayan Sam Fisher, bir kez Krav Maga hocası Katia ile bir ilişkiye başlamış ama kendisine hedeflenen sniper’ın serseri kurşununa kaybetmiştir Katia’sını. Özetle işi yüzünden ilişkiye vakti yoktur, ama biliyorsunuz ki her erkeğin yollu olabilitesi var. Keep shining.

10. Alan Wake – Alan Wake

o10

Gerilim romanı yazarı Alan Wake, bir gün karısıyla tatil yaparken karısı kaybolur ve olaylar gelişir. Tırstırıcı bir atmosferde insan psikolojisini bozan yarı-gerçek ortamlarda seken Alan Wake’in karısını unutması için adeta ona omuz olmak istiyoruz.

Kaynak: vasisdas

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Dünyasının En Karizmatik 10 Kahramanı

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video