Türk Sineması’nın Unutulmaz 7 Repliği


Yeşilçam filmleri çoğu kişinin hala daha bayılarak izlediği o kadar zor şartlara rağmen çekilmiş olması ve koskoca eski bir tarihi barındırıyor ve yansıtıyor olması Yeşilçam filmlerinin etkisinin daha yıllar boyunca da süreceğini gösteriyor. Hala var olmaya devam eden bu eşsiz eserlerin bir benzerinin olamayacağını bilerek en azından elimizde olanların değerini bilmemiz gerekiyor. Şimdi gelin beraber unutulmaz Yeşilçam filmlerinin repliklerine bakalım.

  1. Selvi Boylum Al Yazmalım

1977 yapımı olan başrollerini Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın paylaştığı bu unutulmaz film de geçen; Türkan Şoray (Asiye): “Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu. Sevgi emekti.’’ replik en özel, en unutulmazlar arasında yer alıyor.

  1. Hababam Sınıfı Tatilde

1978 yapımı olan ve Hababam Sınıfı severlerin bildiği en özel kadroyla yapılmış olan bu Hababam Sınıfı filminde ki en özel replik; Münir Özkul (Mahmut Hoca): “Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Okul her yerdir. Sırasında bir orman, sırasında dağ başı. Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur.’’

  1. Çiçek Abbas

1982 yapımı olan başrollerini İlyas Salman ve Şener Şen’in paylaştığı komedi filmlerinden birisidir. Burada ki unutulmaz replik; İlyas Salman (Çiçek Abbas) ‘’ Ne diyem Mahmut mu diyem? ” akıllara kazınan bir repliktir.

4.Gülen Gözler

1977 yapımı dram-komedi tarzı filmdeki Vecihi’yi (Şener Şen) çoğu kişi biliyordur. Unutulmaz repliği ise düğün sahnesinde mikrofonu eline alıp kız istemesidir. “Seviyorum, veriyor musun? Ağlıyorum, veriyor musun? İstiyorum, veriyor musun? Cevap ver, veriyor musun? Peki öyle olsun! Öyle olsun!’’ repliği unutulmazdır. Hatta şu an okurken bile çoğumuz mırıldandık bile.

  1. Süt Kardeşler

1976 yapımı olan komedi filminin en unutulmaz repliği Şener Şen (Hüsameddin): ‘’ Seni hiç sevmedim süt oğlan! Babanı da hiç sevmezdim.’’

  1. Şaban oğlu Şaban

1977 yapımı olan filmin en unutulmaz repliği Adile Naşit (Hala rolünde elması çalındığında): “Elmasım gitti gitti gitti gitti!’’ diye tavuk gıdaklaması gibi ağlamasıdır.

  1. Banker Bilo

1980 yapımı olan ve Şener Şen ile İlyas Salman’ın başrollerini paylaştığı bu filmde ki unutulmaz olan ve film sonrası insanın diline dolanan replik Şener Şen (Maho): ‘’Yaptım, ama bir sor bakalım niye yaptım.’’ repliğidir.

What's Your Reaction?

Süper Süper
239
Süper
Sinirli Sinirli
225
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
9
Ağlarım
Sevdim Sevdim
15
Sevdim
Aşk Aşk
3
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
3
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
8
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Sineması’nın Unutulmaz 7 Repliği

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video