Uzakdoğu Sinemasının En Ünlü 7 Filmi


Özgün kültürüyle ve ilginç tarzlarıyla sinemayı buluşturan Uzakdoğu yapımları, dünyanın farklı yerlerinden kendisine hayran kitleleri oluşturuyor.

Yedi Samuray

Akira Kurosawa’nın en ünlü ve belki de Uzakdoğu’nun en popüler ve iyi filmidir. Epik bir hikayesi olan film eleştirmeler tarafından da beğenilir.

İhtiyar Delikanlı

Park Chan-wook imzası taşıyan film, müthiş bir üçlemenin en ünlüsüdür. İntikam duygusunun ve ufacık bir dedikodunun nelere sebep olabileceği oldukça sürükleyici bir anlatımla gösterilir.

 

Kung Fu Sokağı

Bu filmin her karakteri fantastik, komik ve şaşırtıcıdır. Hem yerel olabilen hem de dünya tarafından bu kadar çok beğenilen nadir filmlerden biridir.

Rashomon

Rashomon, Akira Kurosawa’nın ses getiren diğer yapımıdır. Yedi Samuray gibi epik ve etkileyicidir.

Üç Aptal

Hint Sinemasının belki de en çok bilinen filmidir. Arkadaşlık ilişkileri ve onların işlenişi bu yapımı diğerlerinden ayırıyor.

Mother Nany

2006 yılında gösterime giren Filipinler yapımı olan bu film epey ses getirdi. İş ilişkisi ve aile ilişkisinin hassas olduğu bir durumda kurulması gereken dengeyi gerçekçi işleyen ve bu yönüyle dikkat çeken bir film.

Halka

Orijinali 1998 yapımı olan Japon yönetmen Hideo Nakata tarafından çekilen filmdir. Tüm dünyada merak uyandıran ve sonraki yıllarda remake yapımları çekilen bir korku filmi baş yapıtıdır.

What's Your Reaction?

Süper Süper
1
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
2
Ağlarım
Sevdim Sevdim
9
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
1
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzakdoğu Sinemasının En Ünlü 7 Filmi

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video