Yoksa Siz De Mi Kölelik Psikolojisine Mi Yatkınsınız?


Modern çağın gereklilikleri nedeniyle herkes birer küçük köleye dönüşmüş durumda. Gerçekten özgür bir ruha sahip olan insan sayısı yok denecek kadar az. Peki sizce mevcut sistemde köle psikolojisine uygun ya da yatkın olduğunuzu gösteren işaretler neler?

  1. Politikacıları fanatik anlamda desteklemek: Politika gerçek anlamda dünyanın daha iyi bir durumda olmasını amaçlasa da, günümüzde iktidar tutkunlarının yaptıkları modern dünyada durumun pek de öyle olmadığını gösteriyor.

  1. Televizyon ve teknolojiye bağımlı yaşamak: Ana akım televizyonların arasında kaybolmak farkında olmadan manipüle edilmenizi sağlıyor. Tüm teknoloji aletleri bilinçsiz kullanımla çarkın bir dişlisi olmanıza neden oluyor.

  1. Bir inanca körü körüne bağlanmak: Tamamen bir din ya da inanca kendiniz bağlamak, zihinsel özgürlüğünüzü elinizden alır. Oysa mantık çerçevesinde erdemli insan olmaya çalışmak gerekir.

  1. Çalışma baskısı hissetmek: İhtiyaçların sürekli arttığını düşünerek daha çok çalışma isteğine sahip olmak, tam bir köle olduğunuzun kanıtıdır.

  1. Yediklerine dikkat etmemek ve bilinçsizce ilaç almak: Ruhunuzun sağlıklı olması, aynı zamanda sağlıklı bir bedenden geçer. Aşırı yemek ve ilaç tüketimi zamanla bunlara bağımlılığı arttırıyor.

  1. Alışverişle dertlerden kurtulduğuna inanmak: Özgür ruhlu birinin buna inanması ve mutluluğu büyük şirketlere para kazandırmakta sanması mümkün değildir.

 

What's Your Reaction?

Süper Süper
0
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yoksa Siz De Mi Kölelik Psikolojisine Mi Yatkınsınız?

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video