Yoksa Siz Yumurta Kabuklarını Çöpe Mi Atıyorsunuz?


Meğer yumurta kabuğu epey değerli ve aynı zamanda kullanışlı bir şeymiş. Günde kaç yumurta kabuğunu çöpe attığımızı bilmeyiz galiba. Peki bu kabuklarla ne yapılır, bakalım mı?

  1. Yumurta kabuklarından tebeşir yapabilirsiniz. Kabukları toz hale getirin ve üzerine bir çay kaşığı un ve sıcak su ekleyip macun hale getirin. Yemek boyası ekleyerek renkli tebeşir elde edebilirsiniz.

  1. Kullandığınız yumurta kabuklarını keten bir torbanın içine koyup çamaşır yıkarken, çamaşırların arasında atın. Çamaşırlarınızın beyazladığını göreceksiniz.

  1. Yumurta kabuklarını silip bir tencere dolusu suyun içine atın ve kaynatın. Daha sonra kahve öğütücüsü ya da makinadan geçirip toz hale getirin. Bu karışımdan bir çay kaşığı suyun içine atın ve tüketin. Tam bir kalsiyum kaynağıdır.

  1. Kabukları havanda dövüp yumurta akıyla karıştırabilir ve maske haline getirebilirsiniz. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz.

  1. Kabukları dövüp elma sirkesi içine atın ve erimesini sağlayın. Karışımı yüzünüze sürünce kızarık ve kaşıntıların geçtiğini göreceksiniz.

 


Like it? Share with your friends!

3
0
3 shares

What's Your Reaction?

Süper Süper
1
Süper
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Ağlarım Ağlarım
0
Ağlarım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aşk Aşk
0
Aşk
İnanmıyorum İnanmıyorum
0
İnanmıyorum
İmkansız İmkansız
0
İmkansız

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yoksa Siz Yumurta Kabuklarını Çöpe Mi Atıyorsunuz?

Giriş Yap

Şifre Sıfırla

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
List
Video